Zdolność kredytowa każdego z nas

Za gotówkę, czy na raty?

Dla każdego z nas przychodzi taki moment w życiu, gdy stajemy przed potrzebą zakupu czegoś w systemie ratalnym, bądź zaciągnięcia kredytu w banku. Oczywistym jest, że w życiu najlepiej nie zaciągać długów, ale z drugiej strony, w dzisiejszych czasach, nie da się bez tego wieść w miarę komfortowego życia. Zdarzają się też różne przypadki losowe, które wymagają sporych nakładów finansowych, jak naprawa samochodu, ciężka choroba, awaria lodówki, zalane mieszkanie itp. Są zdarzenia, na które z reguły nie jesteśmy przygotowani finansowo, ale zawsze możemy udać się do banku bo pożyczkę lub kredyt, by móc sfinansować te nieprzewidziane wydatki.

Jeśli mamy taką możliwość, to zawsze wygodniej jest kupować za gotówkę, aczkolwiek coraz więcej sklepów oferuje niezwykle korzystne systemy ratalne. Coraz częściej wielkie sklepy ze sprzętem RTV i AGD oraz sklepy z meblami, uruchamiają promocje z zakupem na raty bez odsetek i bez dodatkowych kosztów.

BIK jak sprawdzić

Bez względu na to czy chcemy uzyskać kredyt w banku na dość znaczną kwotę, czy tylko kupić na raty telewizor w sklepie, każdy z nas musi posiadać pewną zdolność kredytową. Firmy czy banki przed udzieleniem pożyczki sprawdzają naszą zdolność kredytową
w Biurze Informacji Kredytowej, w skrócie BIK.

Jeśli planujemy nowy, większy kredyt, warto wówczas sprawdzić naszą sytuację
w BIK. Może się bowiem okazać, iż nie wygląda ona zbyt korzystnie i banki mogą
nam nie udzielić kredytu. W ten sposób, po sprawdzeniu naszej historii i zdolności
do zaciągania kolejnych pożyczek możemy podjąć pewne działania mające nam umożliwić bezproblemowy kredyt w przyszłości.

Jeśli sami nie wiemy jak sprawdzić naszą sytuację w BIK, bądź jeśli jest ona niekorzystna
i chcemy ją poprawić, ale nie wiemy jak, warto wówczas skorzystać z pomocy specjalisty jak firma HABZA FINANSE. Nie każdy z nas musi być przecież „rekinem biznesu” i biegle znać się na finansach. Czasami warto skonsultować się z kimś kto może nam pomóc.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *