Reperowanie domowego budżetu

Raty, kredyty, pożyczki…

Niemal każdy z nas w pewnym etapie życia decyduje się zaciągnąć kredyt w banku, bądź kupić jakiś sprzęt domowy na raty. Czasami jest to podyktowane naszymi kaprysami posiadania jakiejś rzeczy, a czasami zmuszają nas do tego warunki życiowe, które chcemy sobie znacznie poprawić. Ceny wielu produktów i usług sprawiają, iż nie jesteśmy w stanie zakupić ich za gotówkę i jedynym wyjściem jest system ratalny.

Na raty najczęściej kupujemy duże rzeczy, takie jak nowy samochód, dom lub mieszkanie. Coraz więcej dużych sklepów oferuje też czasowe promocje – tzw. raty zero procent.
To możliwość kupna danego produktu na raty bez oprocentowania i bez żadnych dodatkowych kosztów. Takie promocje często sprawiają, iż kupujemy rzeczy, które niespecjalnie są nam w danym momencie potrzebne. W ten sposób zaciągamy kolejne kredyty, a suma różnych rat rośnie. Czasami dochodzi do sytuacji, w której musimy zaciągnąć kolejny kredyt na spłatę obecnego, by bank nie naliczył nam dodatkowej kary finansowej za zwłokę w płatnościach.

HABZA FINANSE – pomoc w kredytowaniu

Namnażające się kredyty w pewnym momencie, po zsumowaniu, mogą zacząć znacznie przekraczać nasz miesięczny budżet domowy, przez co w efekcie końcowym nie zostanie nam nic na życie. Idealnym rozwiązaniem z takiej patowej sytuacji jest możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, czyli połączenia wszystkich rat w jedną, znacznie niższą i dogodniejszą do spłacania.

Chcąc orientacyjnie sprawdzić koszty takiego kredytu możemy skorzystać z narzędzia internetowego, tj. kredyt konsolidacyjny kalkulator, który w przybliżeniu, na podstawie wpisanych przez nas danych, wyliczy nową ratę kredytu. Jeśli jednak nasze zobowiązania są dość znaczne, warto wówczas skorzystać z pomocy, gdyż nie będąc biegłym
w zawiłościach bankowych przepisów możemy wpakować się w jeszcze większe długi.

Firma HABZA FINANSE pomoże nam znaleźć najlepszą dla nas opcję kredytu konsolidacyjnego, a pracownik będzie nam towarzyszyć na całym etapie spłacania naszego kredytu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *