Reperowanie domowego budżetu

Raty, kredyty, pożyczki…

Niemal każdy z nas w pewnym etapie życia decyduje się zaciągnąć kredyt w banku, bądź kupić jakiś sprzęt domowy na raty. Czasami jest to podyktowane naszymi kaprysami posiadania jakiejś rzeczy, a czasami zmuszają nas do tego warunki życiowe, które chcemy sobie znacznie poprawić. Ceny wielu produktów i usług sprawiają, iż nie jesteśmy w stanie zakupić ich za gotówkę i jedynym wyjściem jest system ratalny.

Na raty najczęściej kupujemy duże rzeczy, takie jak nowy samochód, dom lub mieszkanie. Coraz więcej dużych sklepów oferuje też czasowe promocje – tzw. raty zero procent.
To możliwość kupna danego produktu na raty bez oprocentowania i bez żadnych dodatkowych kosztów. Takie promocje często sprawiają, iż kupujemy rzeczy, które niespecjalnie są nam w danym momencie potrzebne. W ten sposób zaciągamy kolejne kredyty, a suma różnych rat rośnie. Czasami dochodzi do sytuacji, w której musimy zaciągnąć kolejny kredyt na spłatę obecnego, by bank nie naliczył nam dodatkowej kary finansowej za zwłokę w płatnościach.

HABZA FINANSE – pomoc w kredytowaniu

Namnażające się kredyty w pewnym momencie, po zsumowaniu, mogą zacząć znacznie przekraczać nasz miesięczny budżet domowy, przez co w efekcie końcowym nie zostanie nam nic na życie. Idealnym rozwiązaniem z takiej patowej sytuacji jest możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego, czyli połączenia wszystkich rat w jedną, znacznie niższą i dogodniejszą do spłacania.

Chcąc orientacyjnie sprawdzić koszty takiego kredytu możemy skorzystać z narzędzia internetowego, tj. kredyt konsolidacyjny kalkulator, który w przybliżeniu, na podstawie wpisanych przez nas danych, wyliczy nową ratę kredytu. Jeśli jednak nasze zobowiązania są dość znaczne, warto wówczas skorzystać z pomocy, gdyż nie będąc biegłym
w zawiłościach bankowych przepisów możemy wpakować się w jeszcze większe długi.

Firma HABZA FINANSE pomoże nam znaleźć najlepszą dla nas opcję kredytu konsolidacyjnego, a pracownik będzie nam towarzyszyć na całym etapie spłacania naszego kredytu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *