Finansowanie gospodarstwa rolnego

Współczesne rolnictwo

Obecnie gospodarstwo rolne to już nie prymitywne obejście z luźno biegającymi zwierzętami, a nowoczesny park maszynowy i technologie wspomagające hodowlę. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej wymusiło też na wszystkich rolnikach odpowiednie przystosowanie swoich gospodarstw do wymogów unijnych. Różne koniecznie zmiany narzucane są odgórnie nieraz i każdego roku. Najwięcej wymagań dotyczy gospodarstw, które zajmują się hodowlą różnego rodzaju zwierząt, zwłaszcza w związku z drobiem, które należy chronić przed zarażeniem chorobą ptasiej grypy.

Oczywistym jest, że im większe gospodarstwo, tym więcej specjalistycznego sprzętu jest wymagane, by móc w pełni sprawnie eksploatować wszystkie jego zasoby. Uprawa ziemi będzie efektywna tylko wtedy jeśli posiadamy odpowiednie zaplecze maszynowe. Zależnie od tego, na uprawę jakich roślin jesteśmy nastawieni, wymagany jest odpowiedni sprzęt. Inny będzie do zboża, inny do buraków, jeszcze inny kukurydzy czy ziemniaków. Oczywistym jest, by nadążyć z uprawą i hodowlą konieczne jest posiadanie nowoczesnego sprzętu, który nie jest tani, i tutaj z pomocą przychodzi kredyt dla rolników.

Finanse dla gospodarstwa

Szereg różnego rodzaju przypadków losowych, klęski żywiołowe – susze, powodzie, choroby zwierząt i roślin, wypadki, pożary, a nawet ciężka choroba członka rodziny, wszystko to może spowodować brak płynności finansowej. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju kredyty dedykowane specjalnie dla rolników.

Podstawowym jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Wiele banków oferuje kredyty dla gospodarstw rolnych na bardzo korzystnych warunkach, nie wymagają przedkładania całych stosów dokumentów, a wszelkie procedury są znacznie uproszczone. By uzyskać kredyt zazwyczaj wystarczy by rolnik przedłożył w banku dowód osobisty, zaświadczenie z Urzędu Gminy o wysokości podatku rolnego oraz decyzję o nadaniu numeru NIP. Zawsze można też skorzystać z usług firmy HABZA FINANSE, która pomoże znaleźć najkorzystniejsze oferty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *